Film o św. Michale Archaniele

Rycerz, bohater, święty

Filmowa opowieść o św. Michale Archaniele

Nowy projekt: Anielski Film!


Polska oraz Francja, Hiszpania, Włochy, Ukraina, Belgia, Austria – to państwa, w których odbywają się nagrania do nowego filmu! Po naszym pierwszym filmie „Tajemnica Nowenny Pompejańskiej” nadszedł czas na filmową opowieść o św. Michale Archaniele! Już rok, od maja 2016 r., trwają zdjęcia do wyjątkowej, anielskiej produkcji. Nadszedł czas, by opowiedzieć o nim więcej. Zobacz filmową zapowiedź:

Poprzednia prezentacja

:

Dlaczego powstaje nowy film i jak możesz w tym uczestniczyć?

Święty Michał Archanioł – poznajmy go bliżej!


Wydaje się, że wiedza o św. Michale wciąż jest niewielka – kojarzymy go z mieczem i zwycięstwem nad złym duchem, ale czy jesteśmy w stanie powiedzieć o nim coś więcej? Co wiemy o jego kulcie i roli, jaką odegrał w historii świata i czy wiemy, co jego postać znaczy dla nas obecnie? Czy jesteśmy w stanie wskazać miejsca jego objawień i powiedzieć co nieco na ich temat? Czy znamy inspirujące i dodające otuchy przykłady jego opiekuńczej działalności w wielu zakątkach świata? Mamy nadzieję, że już wkrótce sylwetka św. Michała Archanioła stanie się bardziej znana!

Bohater w sam raz na nasze czasy


Ufamy, że opiekuńcze skrzydła św. Michała Archanioła będą towarzyszyć nam i skutecznie ochraniać podczas zbierania materiałów, produkcji, montażu, a później projekcji i dystrybucji filmu. Wiemy, że współczesny człowiek jest przede wszystkim odbiorcą kultury wizualnej, dlatego jesteśmy przekonani, że należy szukać nowych ścieżek ewangelizacji, dostosowanych do człowieka – „technologicznego” i „multimedialnego” – zgodnie z tym, do czego zachęca nas papież Franciszek – trzeba wyjść z kościołów na ulice.

Święty Michał – nasz niebiański patron


Od 2002 roku św. Michał Archanioł jest patronem naszych działań w ramach stron www.egzorcyzmy.katolik.pl oraz www.exorcismus.org. W 2017 roku uruchomiliśmy akcję „Anielski patron”, w ramach której staramy się przyczynić do spełnienia pragnienia trzech papieży: Leona XIII, Jana Pawła II i Franciszka, domagających się „ducha”, „rabanu” i gorącej modlitwy w parafiach całego świata, co można osiągnąć m.in. poprzez przywrócenie zwyczaju odmawiania ułożonej przez Leona XIII modlitwy do św. Michała Archanioła po każdej Mszy Świętej.

O tej modlitwie będzie oczywiście również mowa w filmie, który zamierzamy zrealizować. Przyczyniliśmy się także do wydania w Polsce książki polecanej przez ojca Pio – „Wielkość św. Michała Archanioła”. To miesięczne nabożeństwo towarzyszy wspomnianej akcji jako
Wielka Nowenna do św. Michała Archanioła, w której uczestniczyły już tysiące osób!

Czy dołączysz do nas?


Mamy nadzieje, że uda nam się wyjść do ludzi z kolejnym dziełem – filmem o św. Michale Archaniele! Zachęcamy, dołóż swoją cegiełkę do tej wyjątkowej inicjatywy! Koszty producji filmu są na tyle wysokie, że praktycznie nie do udźwignięcia przez naszą Fundację. Działamy bez dotacji, wsparcia publicznego lub innych instytucji, lecz to może się udać, jeśli do działania włączysz się i Ty!

Uruchomiliśmy kampanię na stronie
www.wdowigrosz.pl, gdzie możesz złożyć dowolny datek na to dzieło filmowe! Jeśli wiele osób połączy swoje możliwości, to uda nam się osiągnąć cel, tak jak poprzednim razem, przy filmie „Tajemnica Nowenny Pompejańskiej”!

Tak jak przy poprzednim projekcie, pragniemy odwdzięczyć się Ofiarodawcom na różne sposoby: Darczyńcy zostaną wymienieni na filmie, a każdy, kto złoży minimalny datek, otrzyma pierwsze wydanie filmu pocztą. Więcej na ten temat na
www.wdowigrosz.pl!