Film o św. Michale Archaniele

Rycerz, bohater, święty

Filmowa opowieść o św. Michale Archaniele

Nasz poprzedni film – „Tajemnica nowenny pompejańskiej”!


Film, a dokładnie… 3 filmy – bogactwo zebranego materiału pozwoliło nam przygotować tryptyk różańcowy. Po wielu etapach, trudnościach i ograniczeniach, niemal bez środków, udało nam się w czerwcu 2016 roku zamknąć projekt, by w miesiącu różańca rozpocząć jego promocję. Oto tryptyk filmowy, na który składają się następujące tytuły:
  1. Miasto Maryi
  2. Człowiek miłosierdzia
  3. Fenomen nowenny pompejańskiej
Stacks Image 1521
XXXI Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów Niepokalanów 2016 przyznał filmowi 1. nagrodę w kategorii multimedialnej! Mimo bardzo ograniczonych możliwości i środków film powstał film, z którego jesteśmy dumni i który został wyróżniony tak wspaniałą nagrodą.
Stacks Image 1527

Obejrzyj fragmenty filmu


Część 1. „Pompeje. Miasto Maryi”

W nim przenosimy się do Włoch, do Pompejów, by poznać to szczególne miejsce kultu Królowej Różańca Świętego. Rozmawiamy o pobożności różańcowej Włochów, oglądamy sanktuarium Królowej Różańca, uczestniczymy w tamtejszych uroczystościach.

Część 2. „Fenomen nowenny pompejańskiej”

Wracamy do Polski, by pokazać świadectwa łask otrzymanych przez odmawianie różańca i nowenny pompejańskiej. Poznajemy osoby zaangażowane w krzewienie różańca i nowenny pompejańskiej w Skoczowie, Sulejowie, Poznaniu, Warszawie i innych!

Część 3. „Bartolo Longo. Człowiek miłosierdzia”

W drugim poznajemy bł. Bartola Longo, założyciela Sanktuarium Dziewicy Pompejańskiej, którego dzieła miłosierdzia przetrwały dziesiątki lat lat i wciąż się rozwijają!